Büyükçekmece Motorlu Kurye

Merkez Kurye Büyükçekmece Motorlu Kurye Acil Gitmesi Gereken Evrak Paket Gönderilerinizi Zamanında Ve Güvenli Bir Şekilde Vereceğiniz Adreslere En Acil Şekilde Ulaştırırız,Merkez Kurye İstanbul Motorlu Kurye Hizmetleri.

Büyükçekmece

Büyükçekmece Çatalca İlçesine bağlı Belde iken 17.06.1988 yılında 3392 sayılı Kanunla ilçe olmuştur. 22.03.2008 tarihli Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile İlçemizde 3 yeni İlçe (Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir) kurulmuştur. Doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt ilçesi, batısında Silivri ilçesi, kuzeyinde Çatalca ilçesi ve güneyinde de Marmara denizi ile çevrilidir.

İlçenin yüzölçümü 196 km2 dir. Denizden 0-150 m. yüksekliktedir. Az engebeli arazi ve ovalardan oluşur. İlçe hudutlarında orman mevcut değildir.
İdari Durum
İlçemiz Büyükçekmece\’de 9, Kumburgaz\’da 4, Mimar Sinan\’da 3, Tepecik\’de 4, Celaliye-Kamiloba\’da 2, Muratbey\’de 1 olmak üzere 23 adet mahalle birimine sahiptir.
 
Sosyal Durum;Büyükçekmece

İlçemiz sahil bölgesi olmasından dolayı,yazları nüfus oldukça artmaktadır. Bu da sosyal yaşantıya canlılık getirmektedir. D\’Silva, Outlet Center, Atirus, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Kaya Millenium komplekslerinin içerisinde çeşitli kültür ve eğlence merkezleri mevcuttur. Yine ilçe merkezinde bulunan tarihi Kervansarayın bulunduğu yerdeki Kültürpark\’ta çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.Büyükçekmece motorlu kurye merkezi 7/24 acil evrak gönderilerinizde yanıbaşınızdadır.